Any questions? Give us a call 05 - 375 3220
Free delivery for orders over 1000 € / 30 days Return policy
This product is no longer available!
Unfortunately, this product is no longer available. Please contact our customer service for a replacement - [email protected] or 05 - 3753 220
Delivery options
30 days right of return
30-day right of return - without explanation. If the product doesn't meet your expectations, return it and get your money back.Safe 24 month guarantee
Godox products have 24 months warranty, except batteries 3 months warranty and flash heads no warrantyDescription
Godox SK200ll Duo kit
Godox SK200II studiokameran salamayksikkö on varustettu sisäänrakennetulla langattomalla 2.4G X -järjestelmällä. Tämä ei ainoastaan laukaise salamapäätä, vaan voit myös asettaa salaman tehon valinnaisen X1 Triggerin, tai XT16 ja FT16 tehokauko-ohjaimien avulla. Kompakti 34 senttimetriä korkea SK200II on varustettu 0.1 – 1.0 sekunnin uudelleenlatausajalla ja 1/2000 – 1/800 sekunnin salaman kestolla.
Softbox levittää salaman valon mukavasti ja tasaisesti luomatta kovaa varjoa. Erityisesti muotokuvien ottamisessa, paikan päällä tai studiossa, softbox on korvaamaton apuväline. Bowens-kiinnityksen ansiosta softboxia voidaan käyttää minkä tahansa studiokameran salamayksikön kanssa, jossa on Bowens-kiinnitys. Verkkoa käytetään valon hajonnan hallintaan. Softboxista tuleva pehmeä valo ei muutu, mutta sinulla on enemmän kontrollia valon suuntaan. Joustava verkko on varustettu Velcro-nauhalla, joka tekee sen kiinnittämisestä nopeaa ja helppoa.
Ilmajousitettu Caruba LS 3 -valaisinjalusta koostuu kahdesta osasta, jotka ovat säädettävissä helposti käytettävien puristuslukkojen avulla. Jalusta, huolimatta kevyestä 1.6 kilogramman painostaan, on enimmäiskorkeudeltaan 260 senttimetriä ja maksimikuormituskyky on kuusi kilogrammaa. Yläosassa on universaali spigot-kiinnitys. Caruba LS 3 tarjoaa vakavan pohjan esimerkiksi studiolampulle tai salamapäälle, kiitos keskijakajan.
Godox DM 16 Studio Trigger on erityisesti suunniteltu ohjaamaan studiokameran salamayksiköitä eri kulmista, asennoista ja etäisyyksistä. 16 kanavan valinnan ansiosta sinun ei tarvitse huolehtia siitä, että joku muu laukaisee salamasi.
Technical specifications
- Lightning power 200Ws
- Guide number 58
- Colour temperature 5600K
- Uudelleenlatausaika n. 0.1 – 1.0s
- Flash duration 1/2000 - 1/800s
- 150W modelling lamp
- Built-in Godox 2.4G X wireless system
Reviews
Godox SK200ll Duo kit -studio aluminium frame
Q & A
Need help?
Join over 7000 customers
Free delivery
30 pv return period
Customer service
Payment methods
Always affordable
+358(0)5-3753220










Reviews
There are no reviews yet